Home » Rolety » Rolety zewnętrzne oraz wielkogabarytowe systemy przeciwsłoneczne

Rolety zewnętrzne oraz wielkogabarytowe systemy przeciwsłoneczne

Tradycyjne rolety i żaluzje – ze względu na swoją funkcjonalność – stały się z czasem prekursorem dla bardziej specjalistycznych rozwiązań w obszarze skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Innowacyjne trendy w zakresie wielkomiejskiej architektury, oparte są o rozwiązania wykorzystujące głównie stalowe elementy konstrukcji oraz elewacje budowane z aluminium i wielkopowierzchniowych przeszkleń.

Podobną tendencję zaobserwować można także w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym oraz przy rozbudowie domów o patio, ogród zimowy czy werandę. Wielkogabarytowe przeszklenia to również charakterystyczny element biurowców, obiektów handlowych, hal sportowych, placówek oświatowych i medycznych oraz budynków użyteczności publicznej.

Tego rodzaju budownictwo i architektura, wymagają zastosowania niestandardowych rozwiązań, jeśli chodzi o zabezpieczenie wielkopowierzchniowych przeszkleń przed nadmierną penetracją promieni słonecznych. Na szczęście, producenci przesłon dedykowanych dla dużych szklanych połaci, mają dla inwestorów produkty, które nie tylko chronią wnętrza obiektów przed intensywnym nasłonecznieniem, ale oferują szereg dodatkowych funkcjonalności.

Roltis specjalizuje się w montażu nowoczesnych systemów przeciwsłonecznych na wielkogabarytowych przeszkleniach. Zajmujemy się dystrybucją i montażem wysokiej jakości przesłon, wśród których znajdują się m. in. takie rozwiązania/systemy jak: sunshield, Winter Meeting, wewnętrzne rolety i żaluzje, wielkogabarytowe oraz zewnętrzne rolety. Kraków od blisko 20 lat pozostaje siedzibą firmy i głównym rynkiem biznesowej aktywności Roltis. Olbrzymia renoma marki oraz wysoki standard produktów – sprawiają jednak, że krakowski Roltis zrealizował ponadto mnóstwo prestiżowych inwestycji na terenie całej Polski.

Rolety zewnętrzne

Wielozadaniowe rolety zewnętrzne – dla domu i dla biznesu

Rolety zewnętrzne cieszą się zasłużonym powodzeniem oraz są chętnie wybieranym rozwiązaniem – zarówno przez posiadaczy nieruchomości, jak i deweloperów, którzy coraz częściej wyposażają w nie nowe budynki mieszkalne. Duża popularność rolet zewnętrznych wynika przede wszystkim z ich wielofunkcyjnego charakteru. Podstawową zaletą tego typu rolet jest to, iż doskonale chronią one wnętrze domu, lokalu bądź biura przed ingerencją ze strony „niepożądanych gości”. Rolety zewnętrzne można zamontować w obrębie stolarki okiennej oraz drzwiowej. Dobrej klasy rolety zewnętrzne w połączeniu z fachowym montażem – to trudna do sforsowania bariera dla amatorów cudzej własności.

Właściwie zainstalowane rolety zewnętrzne stanowią również skuteczną barierę akustyczną, ponieważ dobrze izolują wnętrze budynku od dźwięków pochodzących z najbliższego otoczenia. Szczelne rolety zewnętrzne przyczyniają się ponadto do poprawy izolacji termicznej, dzięki czemu ograniczają straty ciepła w ogrzewanym budynku, co ma z kolei wpływ na wymierne oszczędności finansowe. Zasunięte rolety stanowią też pełną barierę dla przenikania do środka pomieszczenia światła naturalnego, przez co m. in. chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem w czasie słonecznych dni.

Profesjonalne rolety zewnętrze produkuje się ze specjalnie profilowanego i wysokogatunkowego aluminium. Oprócz swej funkcjonalności, najlepszej klasy rolety zewnętrzne są wykonane z dbałością o najmniejszy nawet detal, co sprawia, że cechują się wysoką estetyką. Aspekt wizualny w dużej mierze zależy także od sposobu osadzenia i jakości montażu. Na rynku dostępne są zarówno rolety zewnętrzne podtynkowe, jak i modele natynkowe, które instaluje się najczęściej na elewacji istniejącego budynku. Rolety podtynkowe montowane są przede wszystkim na etapie nowej inwestycji, przed fazą ocieplania budynku i umożliwiają doskonałe zlicowanie z elewacją i bryłą budynku. Warto podkreślić, że rolety zewnętrzne można montować zarówno na parterze, jak i na wyższych kondygnacjach oraz to, iż ich obecność podnosi wartość całej nieruchomości.

Roltis to solidny partner, który zapewnia profesjonalny montaż swoich produktów, wśród których posiada wysokiej jakości zewnętrzne, tanie rolety. Kraków to nie jedyna lokalizacja, gdzie firma Roltis realizuje kompleksowe usługi związane z dostarczeniem i zamontowaniem rolet zewnętrznych. Przedsiębiorstwo Roltis współpracuje z firmami z całego województwa małopolskiego i często też angażuje się w realizację prestiżowych i specjalistycznych inwestycji na pozostałym obszarze kraju i za granicą.

Sunshield – specjalistyczne przesłony dla wielkopowierzchniowych przeszkleń

Żaluzje sunshield – to osłony przeciwsłoneczne dedykowane głównie dla wielkopowierzchniowych połaci dachowych, w takich obiektach jak np. hale w centrach handlowych i biurowych, patia czy ogrody zimowe. Podstawowym ich zadaniem jest ochrona wnętrza tego typu obiektów przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w konsekwencji także przed nagrzewaniem się pomieszczeń.

Przesłony sunshield mogą pracować zarówno w płaszczyźnie poziomej, pionowej, a w razie potrzeby – również pod dowolnym kątem. Ta funkcjonalność czyni żaluzje sunshield niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, które można zastosować w wielu nietypowych i trudnodostępnych lokalizacjach. System sunshield zapewnia pożądany stopień zaciemnienia nawet w obiektach o niestandardowej bryle i wymyślnych kształtach. Sunshield’y oferują płynną regulację kąta nachylenia poszczególnych listew i uzyskanie odpowiedniego poziomu zaciemnienia – w zależności od zmieniających się warunków pogodowych.

System typu sunshield można zamontować zarówno na zewnątrz, jak też na wewnętrznej stronie przeszklenia. Jeśli chodzi o sterowanie, to można zdecydować się na obsługę manualną (korbową) albo komfortowy napęd elektryczny zintegrowany z pilotem. Możliwe jest również zastosowanie pełnej automatyki na bazie wbudowanych czujników, mierzących np. poziom nasłonecznienia i regulujących żaluzje.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

System Winter Meeting, czyli roleta rzymska w nowej o(d)słonie

Winter Meeting to zyskujący na popularności system przeciwsłoneczny, będący odmianą rolety rzymskiej z dodatkowym układem prowadnic, dzięki czemu umożliwia zasłonięcie przeszklenia pod dowolnym nachyleniem. System Winter Meeting to rozwiązanie, które wyróżnia się efektownym designem oraz solidnością. Ze względu na swoją specyfikę, system Winter Meeting doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu przeziernych elementów dachowych i ściennych (różnego rodzaju użytkowe konstrukcje szklane). Winter Meeting świetnie nadaje się do zaciemniania ogrodów zimowych oraz werand, a dzięki możliwości dowolnego wygięcia profili – możliwe jest zasłonięcie pojedynczą roletą zarówno dachu, jak i ścian, w tym powierzchni o kształcie łuku. W zależności od specyfiki obiektu, czynników atmosferycznych oraz pożądanego stopnia zaciemnienia – w systemie Winter Meeting można zastosować dowolną tkaninę zasłonową (np. niepalną wersję „soft blackout”). Specjalne profile, charakteryzujące się lekkością i ponadprzeciętną wytrzymałością – umożliwiają przykrywanie systemem powierzchni o metrażu ponad 20 m2.

Tanie rolety wielkogabarytowe – do montażu w pionie i w poziomie

Estetyczne i tanie rolety wielkogabarytowe to idealne rozwiązanie do zaciemnienia pomieszczeń otoczonych przeszkleniami o stosunkowo dużym formacie. Tego rodzaju rolety z powodzeniem można mocować zarówno na zewnątrz obiektu/budynku, jak i w jego środku. Nadają się do przykrywania całych ścian o konstrukcji szklanej, jak również do zakrywania przeszkleń osadzonych w murowanych wnękach. Rolety wielkopowierzchniowe dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, a sterowanie nimi może odbywać się ręcznie lub poprzez sygnał z pilota. Rolety wielkogabarytowe świetnie sprawdzają się przy zabezpieczaniu przed intensywnym nasłonecznieniem ogrodów zimowych, sal konferencyjnych i innych przestrzeni biurowych czy werand.

Roltis Kraków – żaluzje i rolety, czyli jakość w przystępnej cenie

Roltis to firma z bogatymi tradycjami i dużym bagażem doświadczenia w zakresie systemów przeciwsłonecznych, bowiem już od ponad 18 lat oferuje efektowne i skuteczne rolety oraz funkcjonalne i tanie żaluzje. Kraków od samego początku stanowi największy rynek odbiorców wysokiej klasy produktów dostarczanych przez Roltis, ale renoma oraz dynamiczny rozwój sprawił, że rolety i żaluzje tej marki można dziś spotkać niemal w każdym zakątku kraju.

Firma Roltis dostarcza profesjonalne i przemyślane rozwiązania – zarówno do użytku prywatnego (mieszkania, domy), jak i dla biznesu (biura, obiekty handlowe, instytucje). Nasze przedsiębiorstwo ma w swoim asortymencie m. in. żaluzje (drewniane, bambusowe, skórzane), rolety dzień-noc, modele klasyczne, kasetowe, wielkogabarytowe, plisy, moskitiery, sunfield’y czy systemy Winter Meeting. Roltis oferuje kompleksową obsługę, ponieważ – oprócz dystrybucji i sprzedaży wysokiej jakości produktów, firma zapewnia też fachowy montaż żaluzji oraz rolet.