Home » Rolety » Rolety rzymskie z montażem

Rolety rzymskie z montażem

Dom powinien być ostoją i miejscem, w którym każdy dobrze się czuje, dlatego warto jest zadbać o odpowiednią aranżację pomieszczeń mieszkalnych. Jednym z ciekawszych sposobów na udekorowanie wnętrza i zapewnienie w nim przytulnej, ciepłej atmosfery – są tekstylne rolety rzymskie. Ten typ rolety pomaga w tworzeniu klimatycznej przestrzeni, ale pełni też funkcję w zakresie skutecznej bariery dla światła słonecznego. Dzięki nieograniczonemu wręcz rodzajowi tkanin, z jakich mogą zostać wykonane efektowne rolety rzymskie, a także dostępności różnych sposobów montażu – ten typ rolet ma szerokie spektrum zastosowania. Ta osłona okienna jest też rozwiązaniem ekonomicznym, ponieważ stanowi świetną alternatywę dla drogich i uciążliwych w użytkowaniu firan oraz zasłon. Rolety rzymskie naszej firmy od lat zdobią okna lokalnych domów, mieszkań, firm i różnych instytucji, ale realizacje z ich udziałem wykraczają również daleko poza granice miasta Kraków.

Czym charakteryzują się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie naszego katalogu cechują się prostą konstrukcją i nieskomplikowanym montażem, a mimo tego – efektownym wyglądem. Niewątpliwy walor estetyczny, jaki posiadają rolety rzymskie, nie ustępuje także funkcjonalności, bowiem doskonale chronią one wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz spojrzeniami postronnych osób z zewnątrz. Co ciekawe, to rozwiązanie równie dobrze sprawdza się w nocy, chroniąc wnętrze przed światłem latarni czy przejeżdżających samochodów. W niektórych sytuacjach, rolety rzymskie stanowią dodatkowy element bariery akustycznej, a nawet termicznej.

 

W zależności od pożądanego stopnia zaciemnienia pomieszczenia, można zdecydować się na wybór rolet rzymskich z tkaniny syntetycznej bądź naturalnej o odpowiednich parametrach. Rolety rzymskie dostępne w naszej firmie mogą zostać wyposażone w dogodny dla użytkownika rodzaj sterowania, mianowicie – za pośrednictwem mechanizmu łańcuszkowego, sznurka, systemu silent-spring albo napędu elektrycznego. Ten ostatni system najlepiej sprawdza się w przypadku wielkogabarytowych rolet rzymskich.

 

Dlaczego rolety rzymskie sprzyjają przytulnej aranżacji przestrzeni i do jakiego stylu pasują najbardziej?

Tekstylia ocieplają wnętrze i sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej przytulna. Efektowne fałdy materiału – charakterystyczne dla rolet rzymskich – urozmaicają dodatkowo ich wygląd, nadając wnętrzu oryginalnego stylu i wyjątkowego szyku. Szczególnie dobrze współgrają z innymi elementami tekstylnymi (np. poduszki, obrusy, zasłony), dlatego ten typ rolet świetnie sprawdza się jako rolety do dekoracji wnętrza. Szeroki wybór materiałów, jak i kolorystyki – ułatwia idealne dopasowanie rolety rzymskiej do istniejącej lub pożądanej aranżacji pomieszczenia. Rolety rzymskie pasują zarówno do klasycznych stylizacji, jak też do współczesnych, nowoczesnych aranżacji wnętrz. Świetnie komponują się m. in. ze stylem skandynawskim, prowansalskim, art deco czy rustykalnym. Śmiało można więc stwierdzić, że oferowane przez nas rolety rzymskie są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem również do dekoracji wnętrz, które z pewnością zaspokoi gusta i oczekiwania każdego klienta.

Gdzie jeszcze można zamontować rolety rzymskie?

Naturalnym wyborem do zawieszenia rolety rzymskiej jest oczywiście domowe okno, jednak okazuje się, że ten typ osłony z powodzeniem można zastosować również do innych lokalizacji. Specyfika towarzysząca roletom rzymskim sprawia, że można je zamontować praktycznie na każdym rodzaju przeszklenia – tam, gdzie zależy nam na wytworzeniu przyjaznego i przytulnego klimatu.

W związku z powyższym, rolety rzymskie coraz powszechniej widywane są w firmowych pomieszczeniach biurowych czy w prestiżowych salkach konferencyjnych różnych instytucji/urzędów. Uniwersalne rolety rzymskie mogą także zawisnąć na sklepowej witrynie, przeszklonych ściankach działowych albo na wewnętrznej stronie konstrukcji ogrodu zimowego. Bardzo często na montaż rolet rzymskich decydują się też właściciele salonów urody, centrów SPA, masażu, gabinetów medycznych oraz rożnych obiektów rekreacyjnych (np. term, basenów, saun).

Jak czyścić rolety rzymskie?

Olbrzymią zaletą charakteryzującą rolety rzymskie jest możliwość prania rolet – w pralce (w niskiej temperaturze i bez wirowania), jak i ręcznie. W przypadku rolet wykonanych z tkanin naturalnych warto rozważyć oddanie jej do profesjonalnego czyszczenia chemicznego. Po wypraniu i bezpośrednio przed ponownym powieszeniem, rolety rzymskie można wyprasować, dobierając optymalną temperaturę do rodzaju tkaniny.

O czym należy pamiętać przy wyborze rolet rzymskich?

Najważniejszym elementem rolety rzymskiej, który ma bezpośredni wpływ na funkcję ochrony przed promieniami słońca – jest rodzaj materiału z jakiego wykonane są rolety oraz jego parametry determinujące stopień przezierności. Grubsze materiały gwarantują większy poziom zaciemnienia, jednak zazwyczaj są dużo cięższe, co może mieć znaczenie przy dostępnych wariantach montażu. Ponadto, decydując się na grubszą tkaninę należy pamiętać, że po zwinięciu – materiał może przesłaniać część przeszklenia, jeśli roleta zamontowana jest na ramie okna. Gruby i sztywny materiał może również sprawiać kłopoty w estetycznym układaniu się rolety.

Na rynku można znaleźć też specjalne tkaniny typu blackout, które zapewniają pełne zaciemnienie. Zaletą syntetycznych tkanin jest także podwyższona odporność na zabrudzenia oraz działanie promieni UV. Naturalne włókna są bardziej podatne na wyblaknięcie, dlatego przy intensywnym nasłonecznieniu – warto rozważyć zastosowanie rolet rzymskich wykonanych na bazie tkaniny syntetycznej.

Ostateczny efekt z udziałem rolety rzymskiej w dużej mierze zależy od starannego i precyzyjnego montażu, w czym na pewno pomocni będą fachowcy z firmy Roltis.