Home » Rolety » Rolety dzień-noc – poradnik

Rolety dzień-noc – poradnik

Rolety dzień-noc należą do grupy niezwykle popularnych produktów do przesłony przeszkleń okiennych, na jakie coraz częściej decydują się właściciele domów, mieszkań, a nawet firmowych biur. System ten gwarantuje idealny kompromis pomiędzy zapewnieniem użytkownikom pomieszczenia prywatności a dostępem do wnętrza naturalnego światła słonecznego. Rolety dzień-noc prezentują się bardzo efektownie, dzięki czemu stanowią dodatkowo niewątpliwą ozdobę salonu, dziecięcego pokoju, sypialni czy reprezentacyjnych pomieszczeń w firmie.

Nasze rolety z powodzeniem mogą zawisnąć praktycznie na każdym rodzaju okna, przeszklenia lub wnęce okiennej, ponieważ opracowaliśmy kilka wariantów montażu – dostosowanych od różnych warunków technicznych. Firma Roltis obsługuje nie tylko Kraków i w zakresie montażu rolet typu dzień-noc – może pochwalić się wieloma udanymi realizacjami na terenie całej Polski.

Na czym polega fenomen rolety dzień-noc?

Najlepsze rozwiązania bazują zazwyczaj na prostocie. Nie inaczej jest w przypadku rolety dzień-noc z katalogu naszych produktów, której budowa opiera się na zastosowaniu specjalnej tkaniny wykonanej z poziomych pasów – na przemian ażurowych (prześwitujących) i przyciemnianych. Cały materiał nawinięty jest na specjalną szpulkę nawojową rolety, a za sprawą mechanizmu łańcuszkowego – można dowolnie przemieszczać pasy względem siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z łatwością uzyskać efekt całkowitego bądź częściowego zaciemnienia wnętrza na dowolnym fragmencie przeszklenia. Roletę można także swobodnie w całości nawinąć na rolkę. Istnieje opcja umieszczenia rolki nawojowej w estetycznej kasecie. Roleta dzień-noc pozwala osiągnąć pożądany stopień zaciemnienia pomieszczenia, tworząc klimatyczną i intymną przestrzeń do odpoczynku lub pracy.

 

 

Roleta dzień-noc oryginalnym elementem dekoracji wnętrza

Roleta dzień-noc pozwala na płynną regulację dopływu światła słonecznego do pomieszczenia – w zależności od indywidualnych preferencji oraz pożądanego poziomu prywatności w danym momencie. Mimo, iż roletę można całkowicie zwinąć, np. w porze wieczorno-nocnej, to pozostawienie w oknie charakterystycznych pasów w jednej tonacji kolorystycznej – sprzyja budowaniu klimatycznych i spójnych z wnętrzem stylizacji. 

Oryginalna roleta dzień-noc z powodzeniem może zastąpić tradycyjną firanę albo zasłony, gwarantując przy tym równie efektowną aranżację przestrzeni. Nasza firma oferuje bogata paletę kolorów tkaniny, jaką można zastosować w roletach typu dzień-noc. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie tonacji do istniejącego wyposażenia wnętrza lub stworzenie intrygującego kontrastu. Uniwersalne i ponadczasowe rolety dzień-noc – doskonale nadają się zarówno do wykończenia nowoczesnych przestrzeni, jak i tych utrzymanych w klasycznym stylu.

W jakich wariantach dostępne są rolety dzień-noc w firmie Roltis z Krakowa?

System dzień-noc bez problemu można zaadaptować do każdego rodzaju rolet tekstylnych, w tym m. in. rolet klasycznych, kasetowych oraz tzw. mini-rolet. Nasza firma proponuje szeroki wachlarz sposobów zamontowania rolety dzień-noc – od bezinwazyjnego mocowania na skrzydle okna, po montaż układu do ściany, wewnątrz wnęki czy do sufitu.

Co jeszcze warto wiedzieć o naszych roletach dzień-noc?

Rolety dzień-noc z powodzeniem można zastosować do przesłonięcia nie tylko szyb okiennych, ale również każdego rodzaju przeszklenia. Przykładem mogą być szklane ścianki działowe w przestrzeni biurowej albo ogród zimowy.

Warto zauważyć, że rolety dzień-noc nadają wnętrzu lekkości, co trudno jest uzyskać przy wykorzystaniu obszernych firan lub ciężkich zasłon/kotar. Tworzenie półcienia za pośrednictwem naprzemiennych pasów – transparentnych i pełnych – oprócz ograniczenia natężenia światła słonecznego, przyczynia się też do zmniejszenia temperatury wewnątrz pomieszczenia. Przy roletach typu dzień-noc bardzo łatwo jest chronić wnętrze przed uciążliwym nasłonecznieniem oraz nagrzaniem i jednocześnie zapewnić sobie dyskretny widok na zewnątrz.

Aby osiągnąć pożądany rezultat, trwałość i estetykę, warto postawić na najwyższą jakość rolet dzień-noc, jaką gwarantują wszystkie produkty sprzedawane przez krakowską firmę Roltis. Nasi fachowcy zapewniają precyzyjny pomiar i staranny montaż rolet, dzięki czemu oferowane rolety dzień-noc są idealnie dopasowane, co potęguje pozytywny efekt całej aranżacji z ich udziałem.