Home » Moskitiery » Osłony na okna » Funkcjonalne moskitiery

Funkcjonalne moskitiery

Moskitiery to niezależne elementy wkomponowane w stolarkę, które pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem, zabezpieczając jednocześnie wnętrze przed uciążliwymi owadami. Moskitiery można bez przeszkód montować na oknach oraz drzwiach, np. balkonowych lub tarasowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier, dzięki czemu z łatwością można dopasować model do istniejących warunków technicznych oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Oferowane przez naszą firmę moskitiery to prosty i niedrogi sposób na zabezpieczenie pomieszczenia przed „nieproszonymi, skrzydlatymi gośćmi”, a także niektórymi zanieczyszczeniami środowiskowymi. Rozwiązanie to szczególnie sprawdza się w czasie ciepłych dni oraz kiedy zachodzi potrzeba przewietrzenia wnętrza. W Roltis stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość produktów, dlatego nasze moskitiery pozostają skuteczne i trwałe przez długie lata intensywnej eksploatacji. Kraków wciąż pozostaje głównym obszarem aktywności naszej firmy, jednak z przyjemnością realizujemy również wymagające montaże w pozostałych rejonach Polski.

Moskitiery – różne rodzaje

W zależności od specyfiki stolarki oraz najczęstszego sposobu użytkowania okien/drzwi, w naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów moskitier. Najpopularniejszym typem jest moskitiera ramkowa, gdzie siatka z włókna szklanego rozpięta jest pomiędzy profilami tworzącymi ramę. Dzięki innowacyjnej metodzie opartej na specjalnych haczykach – precyzyjnie dopasowana moskitiera ramkowa montowana jest na do kwatery okiennej całkowicie bezinwazyjnie, a więc profil konstrukcyjny stolarki nie zostaje uszkodzony. W tym przypadku kształt otworu okiennego nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nasza firma jest w stanie wykonać moskitierę o geometrii trójkąta, rombu czy trapezu.

 

Innym rodzajem jest moskitiera rolowana, która skonstruowana jest na podobieństwo klasycznej rolety. Ten system składa się z kasety przytwierdzanej wkrętami do ramy oraz z bocznych prowadnic, a napędzany jest przy pomocy mechanizmu sprężynowego. Dla zachowania estetyki oraz ujednolicenia kasety z moskitierą do istniejącej stylizacji wnętrza, można ją pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

 

Bardzo praktycznym i interesującym rozwiązaniem jest z kolei moskitiera do drzwi, która wyposażona jest w niezależne zawiasy, tworząc niejako dodatkowe skrzydło w otworze okiennym lub drzwiowym. Nad szczelnością i optymalnym dociskiem moskitiery do profilu stolarki czuwają sprężyny samodomykające oraz magnesy.

 

Okazuje się, że przed insektami można skutecznie zabezpieczyć nawet otwory dochodzące do 8 m szerokości, jakie można spotkać przy wielkogabarytowych konstrukcjach z układem przeszkleń przesuwnych. Wówczas zastosowanie znajduje specjalna moskitiera plisowana, jaką również można znaleźć w naszej ofercie.

Dlaczego warto zainwestować w moskitiery?

Estetycznie wykonana moskitiera jest niemal niewidoczna i w żaden sposób nie wpływa na pogorszenie wyglądu okna. W okresach wiosenno-letnich nie ma nic bardziej irytującego, niż natrętne muchy, które dostają się do wnętrza przez uchylone okna. Z kolei wykorzystanie moskitiery w porze wieczorno-nocnej – pozwala na komfortowe przewietrzenie i wychłodzenie pomieszczeń, bez ryzyka, że do środka wtargną przy okazji komary bądź ćmy. Szczelne moskitiery gwarantują ponadto, że do wnętrza nie dostaną się mrówki czy pełzające po elewacji budynku gąsienice i inne owady. Na wiosnę i w lecie moskitiera stanowi także niemożliwą do sforsowania barierę dla bardziej niebezpiecznych owadów, takich jak np. osy, pszczoły czy szerszenie.

 

To jednak nie wszystko, bowiem profesjonalne moskitiery nieźle radzą sobie też z przechwytywaniem większych zanieczyszczeń środowiskowych, w tym m. in. pyłków, liści czy babiego lata. Moskitiery szczególnie dobrze sprawdzają się w lokalizacjach z bliskim sąsiedztwem zieleni (lasy, parki, łąki) oraz zbiorników wodnych, czyli naturalnymi siedliskami owadów.

Pozostałe zalety moskitiery

Funkcjonalna i przezierna moskitiera nie ogranicza dopływu naturalnego światła słonecznego do pomieszczenia ani też nie ogranicza widoczności na zewnątrz. Moskitiery w łatwy sposób można zdemontować i bez trudu ponownie założyć, np. na czas mycia przeszkleń. Jeżeli sytuacja tego wymaga, okresowo można oczyścić osłonę – spłukując siatkę rozproszonym strumieniem wody, także czyszczenie moskitiery nie sprawia trudności. Materiały, z jakich wykonywane są oferowane przez naszą firmę moskitiery i inne osłony okienne z katalogu https://www.roltis.pl/katalog – są odporne na duże różnice temperatur oraz działanie promieni UV.